Animeklubok: tippek és trükkök

(Láthatóság: mindenki)
Avatar
scorchio
V.A.K. tag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011. február 20., vasárnap 23:37
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: scorchio »

Gondoltam csinálok egy ilyen topicot, mert számtalan olyan dolog van, amivel kapcsolatban animeklub-vezetőknek nem ártana néha tapasztalatot cserélni. Ehhez igazán jó platform ezen a fórumon kívül (egyelőre) nincsen.

[Ahol csak szavam lehetett, elmondtam már, hogy mennyire fontos lenne az, hogy a hazai klubok között erősebb kapcsolatok legyenek. A klubok összefogásába pedig elég sokan belekezdtek és elég sokaknak keményen meg is gyűl(hetet)t vele a bajuk. Kicsit még mindig úgy érzem, hogy az első lépésnél vagyunk: esetleg tudjuk, hogy milyen klubok vannak, talán még egy-két e-mail cím is van... Az viszont szerintem elég nagy gáz, hogy az eddigi megkeresésekre még csak ennyien reagáltunk. Ha én fel tudtam regisztrálni erre a fórumra, akkor szerintem ezt akár még plusz 5-6 klubvezető is megtehetné és akkor már lenne min gondolkodni.]

Témaindító kérdés: milyen gyakorisággal érdemes meeteket szervezni szerintetek? Nálunk a VAK-ban elég hosszú ideje a heti rendszerességgel tartott találkozókra vagyunk ráállva. Van akkora szerencsénk, hogy ehhez bőven van helyszínünk (most három helyszín között váltogatunk folyamatosan), szóval hála az égnek nem fenyeget a "majd a játszótéren találkozunk, ha jó idő lesz" jellegű probléma :D
Adamek Zoli azaz Scor | Váci Anime Klub | http://vacianimeklub.hu
benyu
KANIME tag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011. február 15., kedd 14:36

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: benyu »

Én már fenn vagyok mióta megkaptam a levelemet :)
A kérdésedre pedig a válaszom: A meetek gyakoriságát szerintem legfőképpen a tagok határozzák meg. Mármint milyen az ha pl: 10 tagú csapat: 7 nem ér rá, és 3 elmegy? De 1-3 ember még belefér :)
Ez a heti 1-szeri megoldás nekem is tetszik! De szerintem ez csapattól függő dolog.
u.i. tényleg regisztrálhatnának a csapatok vezetői, mivel vannak körülbelül 40-en.
Avatar
Yuriko-chan
P.A.F. tag
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010. december 13., hétfő 17:33
Tartózkodási hely: Pécs

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nálunk havonta van nagy találkozó, kis teázgatások meg szinte már hetente (plusz az egyéb közös programok, kirándulások). Hosszú "vándorlás" után lett állandó klubhelyiségünk, a teázóban pedig gyakorlatilag már törzsvendégek vagyunk. :) Mondjuk ha megjön a jó idő, akkor valószínűleg ritkábban fogunk beülni (illetve befeküdni - ki hogy használja a babzsákokat XD).

Nem tudom, mennyire tartozik ide, és olvassák-e az illetékesek, de az a bizonyos klublista kb. mikor fog kikerülni?
Avatar
scorchio
V.A.K. tag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011. február 20., vasárnap 23:37
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: scorchio »

Ki fog kerülni? :D Hova? :)

Yuriko, Benyu, amúgy a ti klubjaitok hány fősek? Nálunk relatíve kicsi most a folyamatosan rendelkezésre álló taglétszám (10 fő körüli), most fogunk nekiállni egy nagyobb toborzásnak...
Adamek Zoli azaz Scor | Váci Anime Klub | http://vacianimeklub.hu
benyu
KANIME tag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011. február 15., kedd 14:36

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: benyu »

:D
Nálunk még csak most kezdődik a toborzás, mivel eléggé el vagyunk eddig az oldallal is. De igazából nem tudom hogy hogy álljak neki. Nincs valami tipp ehhez? Pl: szórólap? :D
Avatar
scorchio
V.A.K. tag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011. február 20., vasárnap 23:37
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: scorchio »

Milyen célcsoportot akarsz megfogni? Középiskolások mondjuk? Vannak arrafelé haverok, akik el tudnak osztogatni pár raklap szórólapot, tudnak plakátozni, ilyesmi? :) Ha már vagytok egy páran, be lehet szállni iskolai szervezésű rendezvényekbe, diáknapokba. Mi pl. akárhány középiskolával vagyunk kapcsolatban, mindegyik nagyon "kajálja", hogyha diáknapra kivonulunk mondjuk egy teázót csinálni.

Van Facebook oldalatok? Különböző animés közegekben - az ő Facebook oldalaikon pl. - körbeszóltál, hogy van ilyesmi? Van a környékbeli településeknek Facebook oldala és írtál rá, hogy van ilyen lehetőség is? :)

Van még egy raklap ötletem, csak megvalósítani elég vicces őket. Mi például plakátozással vacakolunk majd, most készül jóféle plakát, na de ugyebár azt valakinek ki is kéne nyomtatnia, megfelelő igényességgel, amit viszont már ingyen már nem lehet megoldani...

Ha dobsz egy linket az oldalatokra, szívesen megnézném, hogy álltok vele.
Adamek Zoli azaz Scor | Váci Anime Klub | http://vacianimeklub.hu
benyu
KANIME tag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011. február 15., kedd 14:36

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: benyu »

Hát igazából amolyan középiskolások talán nem, mivel a csapat valószínűleg csak 4 év múlva fog beindulni. Ennek értelme, hogy megfelelő hátteret kapjon a csapat, és én is eléggé elfoglalt leszek még 4 év múlva is. :S
De amiket írtál megpróbálom. A célközönség a 4-5 év múlva középiskolások. :D
A facebook oldalakat még megnézem. Meg állítólag van itt nálunk valamilyen tea- vagy kávéház. Azt is meg kellene keresnem. A szórólappal csak az a necces, hogy nem tudom kinyomtatni annyira szépen. De kösz az ötleteket! A weblap: kanime.szunyi.com még fejlesztés alatt van, és nem csak a csapatról szól. + A design most készül! Szóval van még munka bőven!
Avatar
Yuriko-chan
P.A.F. tag
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010. december 13., hétfő 17:33
Tartózkodási hely: Pécs

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nekünk jelenleg több, mint 130 ember van a taglistánkon, de ennek csak kb. a negyede aktív, tehát jár el talikra és/vagy ad magáról időnként életjelet. Senkit nem kényszerítünk semmire, de szerencsére van egy állandó mag, és persze az újakat is szívesen látjuk, valamint igyekszünk jól érezni magunkat mindenkivel, aki megtisztel minket a jelenlétével.
Avatar
ARGON
Érdeklődő
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:24
Tartózkodási hely: Kisvárda

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: ARGON »

Én kb 30 tagot szedtem össze, de az első talin csak 4-en voltunk :-\. Toborzásnak használtam újságot amiben hírdettem, és aki írt az hívta az ismerőseit is.
benyu
KANIME tag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011. február 15., kedd 14:36

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: benyu »

Mondjuk ez nálunk eléggé nehéz, mivel egy 10.000 fős városban eléggé nehéz találni olyan embereket akik eljönnének meg egyebek. Például Pécs kb: 170.000 lakosságához képest ez eléggé kevés. :(
bagszi
Elnökség
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2010. december 14., kedd 11:17
Tartózkodási hely: Budapest X. ker
Kapcsolat:

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: bagszi »

OFF:Készítem szorgosan a listát, csak sok a munkahelyi gondom ezért lassú vagyok. Úgy terveztük, hogy majd az animetarsasag.hu-ra is ki fogjuk pakolni a klubbokat, bár még nem tudom mennyire sikerül majd, jelenleg már a második elnökségiről maradok le ezért nem tudtam vidékfelelős cuccokról tájékoztatni a többieket. T_T

ON: Valóban sokat számít, hogy hány tagú a klubb és hogy azok a tagok mennyire érnek rá heti rendszerességgel találkozni, de szerintem jó dolog ha a csapat gyakran összejár. Bár az olyan klubbok esetében ahol a környékbéli falvak és városok tagjai is belépnek, nem hiszem, hogy az ottani tagjaik hetente bejárnának a nagyvárosba meetre. Meg sokat számít hogyha van a klubnak saját helye. Én például mindig szerettem volna animésekkel találkozni míg vidéken laktam, de jól elbújtak. :D Orosházi Anime klub meg szerintem azóta se fogant meg senki fejében. :)
Avatar
Yuriko-chan
P.A.F. tag
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010. december 13., hétfő 17:33
Tartózkodási hely: Pécs

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

bagszi írta:Orosházi Anime klub meg szerintem azóta se fogant meg senki fejében. :)
Pedig milyen jó lenne, lehetne egy tölgyfa a jelképe. :D
Avatar
scorchio
V.A.K. tag
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011. február 20., vasárnap 23:37
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: scorchio »

bagszi írta:Bár az olyan klubbok esetében ahol a környékbéli falvak és városok tagjai is belépnek, nem hiszem, hogy az ottani tagjaik hetente bejárnának a nagyvárosba meetre.
Kivéve, ha történetesen egy iskolavárosról van szó, ahova amúgy is bejárnak a környékbeli városokból... :D [Ezért (lehetne) luxus Vácon meetet szervezni.]
Adamek Zoli azaz Scor | Váci Anime Klub | http://vacianimeklub.hu
benyu
KANIME tag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011. február 15., kedd 14:36

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: benyu »

Ebből a szempontból a Kiskőrös sem rossz mivel, itt is van úgy 3 olyan város a környéken, ahonnan bejárnak. Na meg az általános iskolákban úgy 1400 tanuló van összesen.
Avatar
Nyamee
NyAMee tag
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. április 21., csütörtök 15:43
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re:Animeklubok: tippek és trükkök

Olvasatlan hozzászólás Szerző: Nyamee »

Mi Nyíregyházáról vagyunk, és kb. 15 átlag megjelenő tagunk van. /A max létszám 18 volt./ Hogyan tudnám magunkat népszerűsíteni? Mert tagdíjat nem szedünk, és nincs pénze a klubnak. De ha szednénk akkor az pár embernek akadály lenne, és elijesztené az újakat is. Mit tehetnénk? ???
Jelentkezzetek, és keressetek facebookon is!http://www.facebook.com/pages/Nyamee/161332740586302
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég